Další tipy (nejen) na aktivity pro seniory

Zde najdete seznam sympatických aktivit a služeb pro starší a pokročilé i jejich blízké, kteří o ně pečují. Máte-li další tipy, pošlete nám je, rádi je zde zveřejníme. Díky.

 

Hurá na výlet!

Spolek / nezisková organizace „Hurá na výlet!“ pořádá skupinové výlety pro seniory nad 65 let po celé České republice. Cena pro seniory je 100 Kč. Více na www.huranavylet.info.

 

Nezisková organizace a komunitní centrum A DOMA z.s.

Zabývá se převážně osobní asistencí pro seniory a provozem komunitního centra s velmi sympatickým programem na Pankráci v Praze 4. Více o nich na www.adoma-os.cz.

 

Projekt #kafesbabi a #pivosdědou

Projekt se snaží posilovat vztahy mezi mladou generací a generací jejich prarodičů. „Vnoučata by se se svými babičkami a dědečky měla začít víc bavit a pozvat je na místa, kam by se sami od sebe nikdy podívat nešli… Běž na kafe s babi dřív, než to začne být cool!“ Více na www.kafesbabi.cz.

 

Informační portál pro seniory Seniorclub.cz

Nezávislý a na dobrovolnické bázi fungující portál nabízející nejširší spektrum informací a aktivit pro seniory. Více na www.seniorclub.cz.

 

Elpida o. p. s.

Elpida dělá opravdu širokou škálu projektů pro seniory. Dle svých slov je jejich cílem „pomáhat seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti.“ Nezisovka provozuje Centrum Elpida – vzdělávací a kulturní centrum pro seniory z celé Prahy, Linku seniorů 800 200 007, vydává časopis Vital a mnohé další. Založili značku Ponožky od babičky, pořádají Old’s Cool ReFestival, výstavy, workshopy atd. Jejich bohatý program najdete na  www.elpida.cz.

 

Senioři píší wikipedii

Program Senioři píší Wikipedii, inspirovaný úspěšnou iniciativou Studenti píší Wikipedii, si klade za cíl více zapojit do používání a tvorby Wikipedie seniory. To je skupina, která je zde doposud zastoupena velmi skromně, přestože právě senioři mají díky svým celoživotním zkušenostem a znalostem a dostatku času velký potenciál tuto online encyklopedii 21. století obohatit o spoustu užitečného obsahu. Wikipedie může být novou platformou, kde by starší generace předávaly své vědomosti generacím mladším. Více informací na cs.wikipedia.org.

 

Seniorem s radostí

Portál, kde najdete, mimo jiné, nejrůznější aktivity pro seniory, pravidelné i jednorázové – cvičební lekce, psychologická poradna, právní poradna, vzdělávání, přednášky, kreativní posezení, cvičení mysli, jazykové kurzy, sebeobrana, pravidelná posezení se seniory… Více na www.senioremsradosti.cz.

 

Dobrovolnický program „Adopce seniorů“ organizovaný Maltézskou pomocí, o. p. s.

Dobrovolnický program Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením vznikl v roce 2008 s cílem zmírnit osamělost starých lidí. Dobrovolníci různého věku a vzdělání, kteří mají chuť ve svém volném čase pomáhat, docházejí pravidelně jednou týdně na 2 hodiny za „svým“ seniorem domů nebo do domova seniorů. V rámci návštěvy dělají uživateli společnost, vyslechnou ho, popovídají si, doprovodí na procházku, předčítají atp. Naším typickým klientem je osamělý senior se sníženou soběstačností a tím i často s omezenými sociálními kontakty. Více na www.maltezskapomoc.cz.

 

Blog „Jak pečovat o stárnoucí rodiče“

Toto není přímo aktivita, ale zajímavý blog s informaceni jak pečovat o seniory. Více na www.peceosverodice.cz.

pošlete nám svůj tip

Budeme rádi, když nám pošlete svůj tip na další aktivity pro seniory – doplníme ho sem. Posílat můžete na email martin@partakprobabidedu.cz.